Stadgids worden, iets voor jou?

Stadgids worden, iets voor jou?
Nieuws

Het gidsengilde van Nieuwpoort is op zoek naar enthousiaste mensen.

Gidsengilde? Nooit van gehoord? Dat klopt! Zo gaan we het voortaan noemen.

én om mensen rond te leiden. Om met meer kennis en plezier rondleidingen te doen en de gidsen wat meer “bagage” te geven, hebben we bedacht om een gidsengilde op te richten. De gidsen krijgen een korte opleiding in storytelling, rondleiden en een informatiepakket om een Poortkenner te worden.

  • Ben je een enthousiast verteller maar weet je weinig over Nieuwpoort? Gewoon aanmelden, we spijkeren je wel bij.
  • Weet je juist veel over Nieuwpoort maar denk je dat je niet geschikt bent als gids? Ook gewoon meedoen, wie weet ga je het wel leuk vinden.
  • Weinig tijd?  Geen excuus, je kan net zo vaak of weinig meedoen. Het is altijd op basis van vrijwilligheid.
  • Alleen ’s avonds beschikbaar? Hoe leuk is het om een avond- of nachtrondleiding te doen door de oude vesting.

We denken ook aan themarondleidingen, bijvoorbeeld rond het verhaal van de Schippersjongen of burgemeester Brouwers. Dat we veel toneeltalent hebben in Nieuwpoort weten we, dus aan alle toneelspelers: denk eens na of je het leuk vindt om af en toe een groepje rond te leiden door Nieuwpoort.

Een keertje meelopen met een gids om het gevoel te krijgen of je het wat voor je is, kan natuurlijk ook.

Door de coronacrisis kunnen we de opleiding tot beëdigd stadsgids van Nieuwpoort (nog) niet in de vorm doen zoals we het bedacht hadden, maar we hebben het plan om komend zomerseizoen extra gidsen in te zetten. Door de maatregelen waaraan we ons moeten houden zoeken we naar de juiste vorm, maar we gaan het zeker doen! Dus meld je aan!!

Aanmelden kan door een mail te sturen naar:

  • rondleidingen@historischekringnieuwpoort.nl onder vermelding van je naam, adres én telefoonnummer.
  • Als je nog vragen hebt kan je ook bellen met Marianne van Drenth: 06-12051036