Misdaad in de Middeleeuwen

Waarom werd in de Middeleeuwen stelen zwaarder bestraft dan doodslag? Hoe kwam het dat geweld zo alledaags was? En waren die wrede straffen écht zo barbaars als ze lijken?

Historicus Dick Berents – bekend van boeken als Misdaad in de middeleeuwen en Slachtbank – neemt je mee in een fascinerende wereld vol criminaliteit, rechtspraak en verrassende inzichten over de moraal van toen.

In het eerste deel van de avond vertelt hij over de oorzaken en vormen van misdaad in de Middeleeuwen en over de straffen die daarbij hoorden. Na de pauze kijken we samen naar een aantal originele middeleeuwse vonnissen. Uiteraard is er ook ruimte voor vragen.

Over de spreker

Dick Berents werkte meer dan 40 jaar in het onderwijs, schreef voor geschiedenismethoden als Sfinx en MeMo, en promoveerde op de middeleeuwse criminaliteit in Utrecht. Zijn lezingen zijn zowel inhoudelijk sterk als toegankelijk en boeiend verteld. Meer over de spreker: http://dberents.weebly.com

Voor iedereen met interesse in geschiedenis, misdaad en middeleeuwse verhalen – mis het niet!

Neem gerust iemand mee!

Entree gratis voor leden; niet-leden betalen € 25,00 (incl. koffie/thee)